Davet

DAVET

Çok Değerli Sağlık Çalışanları,

ERAS Derneği kendi alanına giren bütün konularla ilgili çeşitli bilimsel etkinlikler yaparak, bir yandan farkındalığı artırmaya çalışırken, diğer taraftan da hızla uygulamaya konulan yenilikleri ve gelişmeleri de paydaşları ile birlikte tartışmaya ve değerlendirmeye devam ediyor.

İki yıl önce pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdiğimiz kongremizi bu yıl 30 Nisan-3 Mayıs 2023 tarihlerinde KKTC’nin Girne şehrinde, Acapulco Kongre Merkezinde yapacağımızı duyurmuştuk ve hazırlıklarımızda da sona doğru gelmiştik. Ancak, 6 Şubat günü 10 ilimizde yaşanan ve ülkemizin tamamını etkileyen felaket nedeniyle hepimizin farklı biçimlerde hissettiği duygu durum bozukluğu sürüyor ve bir süre daha etkisini devam ettirecek. Yönetim Kurulumuz bu şartlar altında Kıbrıs’da bir bilimsel etkinlik yapmayı uygun bulmadı ve yer değişikliği kararı aldı. Kongremizi 16-18 Haziran 2023 tarihlerinde Ankara Sheraton Kongre Merkezi‘nde ve yine uluslararası katılımlı olarak gerçekleştireceğiz. Kongrenin tamamında eşzamanlı Türkçe-İngilizce-Türkçe çeviri olacak ve bilimsel kurulun yeterli bulduğu bütün çalışmaların sözlü olarak sundurulmasına gayret edilecektir. Ayrıca, kongre programı içinde ERAS alanında çalışan veya çalışmak isteyen hemşirelere yönelik temel bir kurs da yer alacaktır.

Kongremizde sözlü olarak sunulan ve jüri değerlendirmesinde ilk 3 sırayı alan bildirileri ödüllendirme kararımızı hatırlatır, Cumhuriyetimizin 100. yılında başkentimiz Ankara’da sağlıkla birlikte olmayı dilerim.

R. Haldun Gündoğdu
ERAS Türkiye Derneği YK Başkanı

Kongremize Kalan Süre Kayıt Ol x